Romantyczność (2016)

Maja Kleszcz & Incarnations

POLITYKA: Wokal Mai Kleszcz, jedyny, niepowtarzalny, wyrażający wszystko, co pomyśli głowa. 5/6

 

ONET: Po odejściu z Kapeli ze Wsi Warszawa, Maja Kleszcz i Wojtek Krzak jawią mi się niczym wędrujące i nieskore do kompromisów wilki. Dla muzyka to na pewno nie jest łatwe życie, ale w efekcie dostajemy coś tak nieprzejednanego jak "Romantyczność". Jedną z najlepszych polskich płyt tego roku. 9/10

 

 ALLABOUTMUSIC: Prawie czterdzieści minut muzyki. Dziesięć wspaniałych piosenek. Jedna z najlepszych wokalistek w Polsce (jeśli nie najlepsza). Wielcy artyści, wielcy muzycy, wielcy tekściarze. Brakuje mi superlatyw, którymi mógłbym opisać dokonania tegoż zespołu.

 

NEWSWEEK: Są radykalnie staroświeccy, bardziej punkowi od punkowców – Maja Kleszcz i Wojciech Krzak opowiadają o swojej płycie „Romantyczność”, która was zaskoczy.

 

GAZETA WYBORCZA: Maja Kleszcz to wokalistka kótrej w Polsce dorównać może mało kto, dzieją tu się rzeczy niezwykłe.

 

 INTERIA: Nazywanie Mai Kleszcz "polską Adele", "polską Billy Holiday", "polską Amy Winehouse" jest krzywdzące. Dla Mai oczywiście. Maja Kleszcz z projektem IncarNations nie jest żadnym powieleniem schematu, kopią wielkich poprzedniczek. Jest marką samą w sobie, którą warto poznać, a należy wręcz docenić.

 

KINOBLOG: Niezapomniane doświadczenie i na chwilę obecną - najlepsza polska płyta 2016.

 

 

Dziś mamy przyjemność przestawić słuchaczom album Mai Kleszcz i incarNations, zatytułowany „Romantyczność”. Płyta przynosi różnorodny materiał skomponowany przez duet, przywołujący wiele skojarzeń i emocji. To bardzo filmowa muzyka, tworząca obrazy w wyobraźni słuchacza. Całość powstała we współpracy z wybitnymi artystami. Obok Mai i Wojtka na płycie „Romantyczność” słyszymy znakomitych muzyków – Jerzego Rogiewicza, Jacka Kitę i Piotra Domagalskiego. Teksty napisali min. Bogdan Loebl i Agata Duda-Gracz, znajdziemy również słowa Adama Mickiewicza. Nagrania zrealizował Andrzej Izdebski. Ich wspólna praca przyniosła dała naprawdę wspaniały efekt. „Romantyczność” to płyta muzyków, którzy są pewni siebie, ale też nie boją się szukać nowych rozwiązań. Album incarNations, to powrót jednej z najbardziej oryginalnych i charyzmatycznych polskich wokalistek – Mai Kleszcz. Projekt, który współtworzy z kompozytorem i muzykiem Wojtkiem Krzakiem, to znana i ceniona marka na naszej scenie muzycznej. Ich pierwszy album „Radio Retro” został wybrany „płytą roku” w tygodniku Polityka, z kolejnym wydawnictwem, płytą „Odeon” udało się powtórzyć sukces debiutu. Warto wspomnieć, że na ich koncie jest też kilka Fryderyków czy nagroda radia BBC, zdobyta jeszcze z Kapelą ze wsi Warszawa, z którą związani byli przez ponad dekadę do 2010 r.